Čeleď: Fabaceae Lindl. – bobovité
Rozšíření: Balkánský druh, vyskytuje se v Černé Hoře, jižním Srbsku, Albánii, Severní Makedonii, Řecku, kde zasahuje až na Peloponés, a v Bulharsku.
Ekologie: Stanovištěm jsou horské lesy, ale i otevřená stanoviště v okolí horní lesní hranice, např. trávníky, okraje skal, stabilizované sutě, zejména na severních svazích. Provází vápence, hadce, ale i břidlice a ruly, v nadmořské výšce 550–2000 m.
Popis: Vytrvalá bylina s dřevnatým oddenkem; přímé nebo vystoupavé lodyhy dorůstají výšky 10–45 cm, jsou odstále chlupaté. Listy jsou střídavé, trojčetné; řapík je 1,2–6 cm dlouhý; lístky jsou eliptické až obvejčité, 0,6–3,8 cm dlouhé a 0,4–2 cm široké, na líci většinou lysé, na rubu zejména na střední žilce chlupaté, celokrajné, na vrcholu špičaté; palisty jsou kopinaté až vejčitě kopinaté, plynule zúžené do špičky. Květenství je přisedlý nebo kratičce stopkatý vejcovitý nebo kulovitý koncový strboul 2–4 cm dlouhý; květy jsou kratičce stopkaté; kališní trubka je 3,5–5 mm dlouhá, desetižilná, lysá nebo roztroušeně chlupatá, cípy jsou nitkovité, 5–11 mm dlouhé; koruna je smetanově bílá, pavéza je 1,3–2 cm dlouhá; tyčinek je 10; semeník je svrchní. Plod je jednosemenný, nepukavý.
Fotografováno dne 11. 6. 2015 (Srbsko, Kopaonik, Šipačina) a 20. 6. 2019 (Severní Makedonie, NP Galičica).