Syn.: Agaloma marginata (Pursh) A. Löve et D. Löve, Dichrophyllum marginatum (Pursh) Klotzsch et Garcke, Lepadena marginata (Pursh) Nieuwl.
Česká jména: pryšec vroubený (Dostál 1950), pryšovec vroubený (Dostál 1989), pryšec vroubený (Kubát 2002)
Slovenská jména: mliečnik obrubený (Dostál 1950), mliečnikovka obrúbená (Marhold et Hindák 1998)
Čeleď: Euphorbiaceae – pryšcovité
Rozšíření: Původní v Severní Americe (USA, chybí jen na severozápadě). Pěstuje se jako dekorativní rostlina po celém světě, občas i zplaňuje (např. Azorské ostrovy, Kanada, severní Argentina, jižní Brazílie aj.), u nás např. Praha, Sadská, Kolín, Břeclav.
Ekologie: Ve své domovině roste na stepních (prérijních) loukách a pastvinách, podél silnic, na rumištích a kolem lidských sídel, většinou na vápenci. U nás bývá tento druh pryšce vysazován do zahrad, v okolí lidských sídel také zplaňuje. Kvete od července do září.
Popis: Jednoletá bylina, 30–50 cm vysoká, lodyha přímá, větvená (hlavně v horní polovině), listy střídavé, přisedlé, obvejčité, celistvé, sivozelené, až 7 cm dlouhé, cyathia v koncových i úžlabních lichookolících, zákrovní listence se širokým bílým lemem, žlázky s široce vejčitými, bílými přívěsky. Plodem je kulovitá a měkce chlupatá tobolka.
Fotografováno dne 23. 8. 2008 (Česko, Morava, Vrbice, rostliny pocházejí z kultury).