Čeleď: Euphorbiaceae – pryšcovité
Rozšíření: Endemit monzunem ovlivněného pobřeží na jihu Arabského poloostrova. Druh byl popsán v roce 1985 z provincie Dhofar na jihu Ománu, později byl zjištěn i v jemenské oblasti Mahra. Nejblíže příbuzné druhy rostou ve východní Africe.
Ekologie: Roste v keřové nebo stromové savaně na vápencových svazích, které zachytávají dešťové nebo mlžné srážky letního monzunu. Vystupuje do nadmořské výšky 900 m.
Popis: Poloopadavý keř nebo malý stromek, dorůstá výšky až 5 m; borka je tmavohnědá, na starších větvích se odlupuje, letorosty jsou pýřité, olysávají; latex je mléčně zbarvený. Listy jsou střídavé; řapík dosahuje délky až 1,5 cm; čepel je obvejčitá, až 7 cm dlouhá a 3,5 cm široká, celokrajná, na vrcholu zaokrouhlená nebo kratičce hrotitá. Cyathia jsou koncová, nejčastěji uspořádaná po trojicích; listeny jsou přisedlé, obvejčité, 0,5–1,5 cm dlouhé, světle žluté; žlázek je 5, příčně eliptických, asi 2,5 mm širokých; čnělka je asi 2 mm dlouhá, pod vrcholem rozeklaná. Tobolky jsou stlačeně kulovité, tupě trojboké, asi 7 mm dlouhé a 8,5 mm v průměru, hustě chlupaté; semena jsou kulovitá, šedá nebo hnědá.
Využití: Latex slouží k léčení kožních parazitů u koz a velbloudů.
Fotografováno ve dnech 22. a 24. 9. 2015 (Omán, gov. Dhofar, Rakhyut a Wádí Darbat).